Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Świetny kontakt z przewoźnikiem. Profesjonalne podejście do tematu. Polecam gorąco i pozdrawiam

Citroen J5 Kamper HYMER

Klient: Dawid S.
,
Trasa: Mülheim an der Ruhr - Sygneczów

Prestiż co do transakcji!!! Błyskawiczny kontakt , brak żadnych jakiś dziwnych niuansów... prosto do celu Samochód został przetransportowany w miedzy czasie ciągły kontakt i informacja co z danym samochodem sie dzieje , Polecam!!!! Doskonaly Przewoźnik

Opel Astra

Klient: Rafał D.
,
Trasa: Geldern - Narama

Polecam w 100% Szybko Sprawnie solidna Firma

Ford Mondeo mk4

Klient: Michal K.
,
Trasa: Poznań - Wałbrzych

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna w transporcie samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów odnośnie pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ oraz wymiary przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za transport samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna w transporcie samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów odnośnie pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ oraz wymiary przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za transport samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Białystok już od 300 zł!

Zleć transport samochodu