Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport motocykla lub skutera. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą motocykle i skutery.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
81 000 przewoźników 81 000 przewoźników 81 000 przewoźników

Niedawno przewiezione motocykle:

Przesyłki Jawa 350
Jawa 350

Skąd:

Polska, Chełm

Dokąd:

Polska, Białogard
Cena:
350,00 zł

Oszczędność:

172 zł
Przesyłki Yamaha Virago
Yamaha Virago

Skąd:

Polska, Nowa Wieś Wielk (...)

Dokąd:

Polska, Chełm
Cena:
350,00 zł

Oszczędność:

364 zł
Przesyłki Yamaha Virago
Yamaha Virago

Skąd:

Polska, Nowa Wieś Wielk (...)

Dokąd:

Polska, Chełm
Cena:
450,00 zł

Oszczędność:

288 zł
Przesyłki BMW R1200RT
BMW R1200RT

Skąd:

Polska, Wrocław

Dokąd:

Polska, Chełm
Cena:
400,00 zł

Oszczędność:

327 zł
Przesyłki Honda VT750S
Honda VT750S

Skąd:

Polska, Lądek

Dokąd:

Polska, Chełm
Cena:
450,00 zł

Oszczędność:

468 zł
Przesyłki Gilera Nexus
Gilera Nexus

Skąd:

Polska, Chełm

Dokąd:

Holandia, Oss
Cena:
500,00 zł

Oszczędność:

246 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Nie ma co po prostu Polecam wszystkim super i szybko pozytywnie nic 0 problemów a kierowcy będę teraz częściej korzystał z usług Do Szefa i Kierowców dziękuje bardzo

Junak 902 50cc

Klient: Mateusz S.
,
Trasa: Zabrze - Hatfield

USŁUGA WYKONANA BEZBŁĘDNIE. WSZYSTKO NA CZAS. PRZEKAZYWAŁEM RÓWNIEŻ DOKUMENTY POJAZDU. WSZYSTKO OK.

Honda CB650R

Klient: Lukasz K.
,
Trasa: Mediolan - Wrocław

Wszystko na czas, polecam !

cbr fireblade 900rr

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Elburg - Wymysłów

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport motocykli i skuterów?

Duża liczba zleceń publikowanych w serwisie Clicktrans.pl dotyczy transportu motocykli. Spore grono przewoźników ma ogromne doświadczenie właśnie w transporcie motocykli i skuterów. Ogłoszenia często publikują osoby, które właśnie kupiły jednośladowiec i potrzebują, aby ktoś dostarczył go do ich miejsca zamieszkania. Nierzadko przewóz zamawiają także osoby zawodowo zajmujące się sprzedażą motocykli. Niektórzy właściciele motocykli wybierający się zagranicę preferują, aby jednoślad został dostarczony na miejsce docelowe przez firmę, zwłaszcza, jeśli to miejsce jest położone daleko bądź trudno dostępne, np. archipelagi. Nie mają ochoty przebywać całej trasy jednośladem, tylko rozpocząć jazdę dopiero w miejscu docelowym, korzystają więc z usług firm transportowych. Jeżeli szukasz przewoźnika, wystaw zlecenie w serwisie Clicktrans, poznaj wyceny od przewoźników, zdecyduj się na najlepszą z ofert i zleć przewóz. 

Rodzaje transportu

Sposób, w jaki przewozi się pojazd, musi być dopasowany do typu maszyny. Niektóre motory transportuje się znacznie prościej, przewóz pozostałych jest o wiele bardziej utrudniony. Zależy to m.in. od wymiarów, wagi oraz liczby pojazdów. Znaczenie ma także liczba oraz rodzaj miejsc, do których można przymocować pasy. Część jednośladów można dosyć łatwo przymocować, w przypadku innych, szczególnie tych bardziej okrytych, trudniej odnaleźć odpowiednie miejsca do przymocowania pasów. Jest to bardzo istotna kwestia, poprawne przymocowanie pojazdu jest podstawą bezpieczeństwa transportu. 

Motocykle przewozić można na parę różnych sposobów. Najczęściej pojazd umieszcza się w vanie lub na przyczepie. Na rynku dostępne są specjalne przyczepy przeznaczone do przewozu motorów. Charakteryzują się one tym, że mają oparcie bądź uchwyt dla przedniego koła. Posiadają również najazd. Znajduje się na nich szyna, w której umieszcza się koła jednośladu, dzięki niej są stabilne. Częścią naczep motocyklowych są także specjalne uchwyty do pasów. Jednak motor można transportować również na tradycyjnej przyczepie. Szczególnie istotne są mocne uchwyty do pasów, niełatwo je zastąpić. Jednak jeśli przyczepa nie jest wyposażona w najazd, warto wykorzystać choćby mocną deskę i z jej pomocą załadować motocykl na przyczepę. Należy jednak zachować wyjątkową ostrożność, bo motocykl może wypaść. Jeżeli przyczepa nie jest dostosowana z myślą o przewozie motocykli, mocowanie będzie nieco trudniejsze. Są różne sposoby, ale jednym z najprostszych i najskuteczniejszych jest wykorzystanie czterech pasów. Dwóch używa się do przymocowania po bokach motocykla, a pozostałe dwa służą do tego, aby uniemożliwić poruszanie z przodu do tyłu oraz na odwrót. Pasy przełożyć można przykładowo przez kierownicę czy dolną półkę. Muszą być oparte na twardych, metalowych częściach. Nie umieszcza się pasów na delikatnych elementach, takich jak manetki czy szprychy. Należy także unikać miejsc, w których pasy mogą trzeć o pozostałe elementy i doprowadzić do ich zniszczenia. Bardzo szerokie bądź długie pasy nie są potrzebne, najważniejsze jest, aby były mocne oraz odpowiednio dopasowane. Powinny posiadać dobry mechanizm napinania. Pod żadnym pozorem nie wolno stosować pasów z otwartym hakiem. Pasy wykorzystywane przy przewozie motocykli czy skuterów muszą posiadać zamknięte zapięcie. Trzeba zapiąć je dość mocno, tak, aby nie było luzów, ponieważ to może doprowadzić do tego, że pojazd przewróci się w trasie. Jednakże nie jest rekomendowane także całkowite zaciśnięcie skoku zawieszenia, ponieważ to, przy dłuższych trasach, prowadzi do usterki

Szukasz transportu?

Transport motocykli i skuterów Chełm już od 110 zł!

Zleć transport motocykla