Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem bardzo zadowolony z transportu. Świetny kontakt, elastyczne podejście do klienta i pomoc przy formalnościach związanych odprawą celną. Polecam!!!

Kartony 6–10, Rower x 1, Krzesło biurowe x 1, Biurko stojące - nakładka x 1, Gitara x 1, Ławeczka t

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle utożsamiamy z zamieszaniem, stresującym nastrojem oraz bardzo długim spisem rzeczy do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zaplanowana zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód a także płynnie. Wystarczy ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i spokojnie zabrać się za pakowanie dobytku a także poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także owijanie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby wszystkie rzeczy były uporządkowane oraz opisane. Dobrze jest spisać spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki przyjechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz znacznej ilości przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie także podpisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie pakunków w docelowym mieszkaniu. Poza tym, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych informacji na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę oraz wielkość mebli oraz pakunków. Spisanie listy jest więc niezbędne. 

Należy również zapewnić prawidłowe opakowanie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, jak na przykład szkło, instalacje artystyczne, miski, jak również niektóre meble. Najbezpieczniej jest zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble szybciej załadować i rozładować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednakże nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem jest to zbędne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, CD, ceramika, dekoracje itp. wykorzystać możesz pudła. Można przypuszczać, że będzie potrzebna spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc kupić kartony lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że sklepy chętnie oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Podejdź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem jest zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych i w Internecie. Do pakowania drobiazgów oraz rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby materiałowe lub worki. Worki są mniej kosztowne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite lub że zawartość z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te z pozoru drobne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować należy również kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku podróżuje coś nietypowego lub potrzebującego wyjątkowej delikatności, na przykład antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś skłonny pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Dokładnie podaj terminy, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki a także na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkręcanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, ilości pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków oraz specjalnej uważności, co zwykle podnosi cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również własne opakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny zwykle utożsamiamy z zamieszaniem, stresującym nastrojem oraz bardzo długim spisem rzeczy do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zaplanowana zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód a także płynnie. Wystarczy ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i spokojnie zabrać się za pakowanie dobytku a także poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także owijanie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby wszystkie rzeczy były uporządkowane oraz opisane. Dobrze jest spisać spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki przyjechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz znacznej ilości przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie także podpisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie pakunków w docelowym mieszkaniu. Poza tym, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych informacji na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę oraz wielkość mebli oraz pakunków. Spisanie listy jest więc niezbędne. 

Należy również zapewnić prawidłowe opakowanie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, jak na przykład szkło, instalacje artystyczne, miski, jak również niektóre meble. Najbezpieczniej jest zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble szybciej załadować i rozładować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednakże nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem jest to zbędne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, CD, ceramika, dekoracje itp. wykorzystać możesz pudła. Można przypuszczać, że będzie potrzebna spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc kupić kartony lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że sklepy chętnie oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Podejdź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem jest zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych i w Internecie. Do pakowania drobiazgów oraz rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby materiałowe lub worki. Worki są mniej kosztowne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite lub że zawartość z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te z pozoru drobne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować należy również kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku podróżuje coś nietypowego lub potrzebującego wyjątkowej delikatności, na przykład antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś skłonny pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Dokładnie podaj terminy, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki a także na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkręcanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, ilości pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków oraz specjalnej uważności, co zwykle podnosi cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również własne opakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Chełm już od 150!

Zleć przeprowadzkę