Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

Paczka x 9

Klient: Marcin K.
,
Trasa: Warszawa - Mońki

polecam

Paczka

,
Trasa: Radowo Małe - Chwaszczyno

Polecam. Współpraca przebiegła bez problemów

Paczka

Klient: Adrian C.
,
Trasa: Kaszczor - Gdańsk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz paczki, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet gdy przesyłka jest malutka, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły transportują niemało przesyłek jednocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety możesz ustalić z oferentem w przyszłości, ale jeśli znasz je już podczas wystawiania zlecenia, warto je umieścić na stronie i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne przygotowanie pakunku jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a była odpowiednio ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różne naklejki, napisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim markerem. Byle,by był jasny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także inne uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Potem trzeba wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu użyć styropian, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych czy z porcelany. Często przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w wielu domostwach, można też zastosować bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paka zawiera parę małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie oraz trwałe. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śruby, nóżki bądź wkręty, umieść w dedykowanym worku albo w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Gdy planujesz spakować kilka rzeczy, na przykład książki, koce, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie rzeczy znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki i cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy będzie przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo istotnym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone ceny tyczą się typowych przesyłek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia to wymaganie. 


By zamówić przewóz paczki, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet gdy przesyłka jest malutka, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły transportują niemało przesyłek jednocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety możesz ustalić z oferentem w przyszłości, ale jeśli znasz je już podczas wystawiania zlecenia, warto je umieścić na stronie i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne przygotowanie pakunku jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a była odpowiednio ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różne naklejki, napisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim markerem. Byle,by był jasny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także inne uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Potem trzeba wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu użyć styropian, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych czy z porcelany. Często przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w wielu domostwach, można też zastosować bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paka zawiera parę małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie oraz trwałe. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śruby, nóżki bądź wkręty, umieść w dedykowanym worku albo w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Gdy planujesz spakować kilka rzeczy, na przykład książki, koce, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie rzeczy znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki i cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy będzie przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo istotnym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone ceny tyczą się typowych przesyłek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Kopenhaga już od 30 zł!

Zleć transport paczek