Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam na 100% Super kontakt, szybko i solidnie!

Paczka

Klient: Jacek F.
,
Trasa: Kraków - Raasdorf

Na pewno skorzystam jeszcze nie raz, po prostu warto.

1 paczka z Blackpool do Gdańska

,
Trasa: Blackpool - Gdańsk

Wszystko OK. Polecam

Paczka

Klient: Paweł S.
,
Trasa: Chropyně - Częstochowa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet gdy paczka jest malutka, warto dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe z reguły transportują wiele przesyłek jednocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły można uzgodnić z oferentem w przyszłości, ale gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Odpowiednie spakowanie pakunku jest więc ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różnego rodzaju przylepki, zapisane pisakiem teksty itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać także czarnym, grubym mazakiem. Byle,by był wyraźny oraz czytelny.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem trzeba zapełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła bądź porcelanowych. Często przydają się także rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domach, można też wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, kiedy dana paczka posiada parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże oraz trwałe. W tej sytuacji również możesz wykorzystać profile ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie drobne części, np. śruby, zawiasy bądź wkręty, włóż w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Jeśli w paczce jest parę sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach a potem podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Jeśli chcesz spakować parę rzeczy, takich jak książki, koce, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie zawinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne rzeczy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy jest przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone koszta tyczą się standardowych paczek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


By zlecić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet gdy paczka jest malutka, warto dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe z reguły transportują wiele przesyłek jednocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły można uzgodnić z oferentem w przyszłości, ale gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Odpowiednie spakowanie pakunku jest więc ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różnego rodzaju przylepki, zapisane pisakiem teksty itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać także czarnym, grubym mazakiem. Byle,by był wyraźny oraz czytelny.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem trzeba zapełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła bądź porcelanowych. Często przydają się także rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domach, można też wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, kiedy dana paczka posiada parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże oraz trwałe. W tej sytuacji również możesz wykorzystać profile ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie drobne części, np. śruby, zawiasy bądź wkręty, włóż w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Jeśli w paczce jest parę sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach a potem podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Jeśli chcesz spakować parę rzeczy, takich jak książki, koce, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie zawinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne rzeczy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy jest przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone koszta tyczą się standardowych paczek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Namysłów już od 30 zł!

Zleć transport paczek