Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

4 paczki płytek

,
Trasa: Opoczno - Brighton

Sprawne działanie i zgodnie z planem. Konkretnie, dobry kontakt. Sympatyczny i miły przewoźnik. Dobra cena. Polecam.

Paczka x 2

Klient: Marcin U.
,
Trasa: Złotkowo - Starce

bardzo dobry kontakt, wszystko sprawnie w dobrych ludzkich relacjach. Bardzo polecam tego przewoźnika.

Paczka

Klient: Max B.
,
Trasa: Castiglione delle Stiviere - Ozorków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz przesyłki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub paczek, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet gdy przesyłka jest mała, warto dokładnie ją opisać. Firmy transportowe z reguły transportują sporo paczek w tym samym czasie, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej ustaw także terminy. Konkrety możesz dogadać z przewoźnikiem później, jednak gdy znasz je już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je umieścić w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne spakowanie pakunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy supermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różne przylepki, zapisane markerem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,aby był wyraźny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy a także inne uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto do tego zastosować styropian, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydatne są też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, papierów i temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domach, warto też użyć bardziej fachowe, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana paka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami piankowymi, należy także zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio duże oraz trwałe. W tej sytuacji również warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie drobne części, np. śrubki, nóżki czy gwoździe, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Jeśli w kartonie jest parę mebli, części z każdego przedmiotu umieść w różnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie przedmiotów w pudełku czy pace. Gdy chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno zawinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie elementy będą już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w przewozie paczek. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


Aby zamówić przewóz przesyłki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub paczek, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet gdy przesyłka jest mała, warto dokładnie ją opisać. Firmy transportowe z reguły transportują sporo paczek w tym samym czasie, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej ustaw także terminy. Konkrety możesz dogadać z przewoźnikiem później, jednak gdy znasz je już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je umieścić w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne spakowanie pakunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy supermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różne przylepki, zapisane markerem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,aby był wyraźny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy a także inne uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto do tego zastosować styropian, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydatne są też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, papierów i temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domach, warto też użyć bardziej fachowe, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana paka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami piankowymi, należy także zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio duże oraz trwałe. W tej sytuacji również warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie drobne części, np. śrubki, nóżki czy gwoździe, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Jeśli w kartonie jest parę mebli, części z każdego przedmiotu umieść w różnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie przedmiotów w pudełku czy pace. Gdy chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno zawinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie elementy będą już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w przewozie paczek. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Prato już od 30 zł!

Zleć transport paczek