Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ustalone i sprawa z transportem załatwiona !!!

SILNIK do QUADA 250cm3

Klient: Adrian M.
,
Trasa: Ruda Śląska - Kobyłka

Świetny kontakt, punktualnośc, sprawny załadunek w sympatycznej atmosferze. Przesyłka dostarczona na miejsce nienaruszona. Śmiało polecam!

Wykładzina przestrzeni ładunkowej, tzw. "wanna, kuweta" z tworzywa

Klient: Paweł P.
,
Trasa: Zgierz - Stare Grochale

Bardzo dobry i szybki Kontakt. Kierowca przmily. Dziekuje za pomoc przy pakowaniu i transporcie.

Kuchnia

Klient: Paula W.
,
Trasa: Wiedeń - Nowogard

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą ją załadować. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednakże nawet gdy przesyłka jest niewielka, należy z detalami ją opisać. Firmy przewozowe często przewożą niemało przesyłek równocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Detale można ustalić z oferentem w przyszłości, ale jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie przesyłki jest więc istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób ma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź dyskontu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko są różne przylepki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, grubym markerem. Byle,aby był wyraźny i czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia a także innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego użyć kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy ze szkła bądź porcelanowych. Często przydatne są też rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, można też zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy dana paka posiada parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku także warto wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w jednym woreczku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu czy kartonie. Gdy planujesz spakować parę przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, ubrania oraz ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, bo może zostać przerwany podczas transportu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów i wagi twojej przesyłki. Droższy jest transport ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania konkretnych warunków w trakcie transportu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem kosztów w przewozie pakunków. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów lub pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych rozmiarach najczęściej ustalana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


By zamówić transport pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą ją załadować. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednakże nawet gdy przesyłka jest niewielka, należy z detalami ją opisać. Firmy przewozowe często przewożą niemało przesyłek równocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Detale można ustalić z oferentem w przyszłości, ale jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie przesyłki jest więc istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób ma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź dyskontu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko są różne przylepki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, grubym markerem. Byle,aby był wyraźny i czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia a także innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego użyć kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy ze szkła bądź porcelanowych. Często przydatne są też rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, można też zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy dana paka posiada parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku także warto wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w jednym woreczku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu czy kartonie. Gdy planujesz spakować parę przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, ubrania oraz ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, bo może zostać przerwany podczas transportu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów i wagi twojej przesyłki. Droższy jest transport ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania konkretnych warunków w trakcie transportu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem kosztów w przewozie pakunków. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów lub pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych rozmiarach najczęściej ustalana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Valletta już od 30 zł!

Zleć transport paczek