Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku. Piesek dotarł bezpiecznie. Dziękuję :)

pies 35 kg

Klient: Szymon S.
,
Trasa: Sochaczew - Maassluis

Wszystko w najlepszym porządku, pies dotarł szczęśliwie do nowego domu! Dziękujemy

pies

,
Trasa: Słupia - Berlin

Transport pieska został zrealizowany zgodnie z ustaleniami, w wyznaczonym terminie. Świetna komunikacja i miła obsługa. Szczerze polecam!

1 Golden retriever

Klient: Andrzej D.
,
Trasa: Lubawa - Slöinge

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest też zaprezentowanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wymaga załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można również zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Leki wyciszające można używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację a także szacowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym a także wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie detale odnośnie transportu. 


Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest też zaprezentowanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wymaga załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można również zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Leki wyciszające można używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację a także szacowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym a także wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Dublin już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt