Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

VW T5 PODSUFITKA

Klient: Piotr B.
,
Trasa: Kraków - Pixendorf

Zdecydowanie polecam! Wszystko zgodnie z ustaleniami, szybki transport w bdb cenie! Konkretna firma

2 paczki - plastikowe pojemniki

,
Trasa: Maidstone - Lednogóra

Polecam

ford mondeo mk4 hb

Klient: Karol C.
,
Trasa: Loyettes - Łask

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport pojazdu przewoźnikowi musisz dopilnować kilku kluczowych kwestii i przygotować wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Kluczowa w transporcie pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ a także rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport pojazdu przewoźnikowi musisz dopilnować kilku kluczowych kwestii i przygotować wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Kluczowa w transporcie pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ a także rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Legnica już od 300 zł!

Zleć transport samochodu