Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Zdecydowanie polecam! Bardzo dobry kontakt, wszystko na czas, jak w zegarku :)

Skoda Fabia

Klient: Adam C.
,
Trasa: Magnice - Hajnówka

Super kierowca, bardzo tanio szybko i konkretnie

Mercedes-Benz E-Class

Klient: Artur K.
,
Trasa: Chorzów - Oslo

Z przygodami, ale stanęli na wysokości zadania, dwa auta z Hiszpanii z różnych adresów dostarczone całe i zdrowe, dziękuję również za pomoc przy rozładunku!

Toyota Auris

Klient: Eryk R.
,
Trasa: Lugo - Sochaczew

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport pojazdu przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw oraz mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa w transporcie samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić fotografie auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport pojazdu przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw oraz mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa w transporcie samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić fotografie auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Wrocław już od 300 zł!

Zleć transport samochodu