Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko dobrze, Pan lubi zwierzęta . Odpowiedzialny, mily - polecam .

1 mały terier

,
Trasa: Warszawa - Bordeaux

Piesek dojechal cały i zdrowy. Jestem zadowolona.

1 labrador

Klient: Mateusz W.
,
Trasa: Opole - Uddel

Piesek dojechal caly i zdrowy, dziekuje!

Szczeniak Elk - Zawiercie

Klient: Artur K.
,
Trasa: Talusy - Zawiercie

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Ważne jest też podanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz także koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie detale dotyczące transportu. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Ważne jest też podanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz także koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Legnica już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt