Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku ! Podejście do sprawy, przebieg całego transportu, rozładunek - załatwiony w perfekcyjnie. Gorąco Polecam ! :)

Volvo C30

Klient: Mateusz P.
,
Trasa: Rimbach - Gorlice

Szybki kontakt, szybka dostawa i świetna cena. Polecam

Fiat Punto

,
Trasa: Tuluza - Warszawa

SUPER KONTAKT, TERMINOWA DOSTAWA. W 100% POLECAM!

Volvo V70

Klient: Paweł J.
,
Trasa: Gütersloh - Leszno

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia określonych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport auta przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii oraz przygotować potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa w transporcie pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Potrzebna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault i Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ oraz rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia określonych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport auta przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii oraz przygotować potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa w transporcie pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Potrzebna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault i Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ oraz rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Wiesbaden już od 300 zł!

Zleć transport samochodu