Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam tego pana ,mimo trudności i paniki z mojej strony piesek dojechał cały zdrowy i na czas ktory pan podał .Kontakt telefoniczny był caly czas .Jeszcze raz wielki plus za usługę.

York

Klient: Mariusz K.
,
Trasa: Bydgoszcz - Białystok

Wszystko zgodnie z planem. Polecam tego przewoźnika

Lablador i pudełek

,
Trasa: Bielsko-Biała - Kolonia

Bardzo konkretny kontakt. Człowiek punktualny i rzeczowy. Tylko z takimi ludźmi transport odbywa się spokojnie i bezproblemowo. Nasz kontakt dotyczył przewozu psa. Zwierze dojechało spokojne, niezestresowane, najedzone i zadbane. Dziękuję!

1 gryfonik belgijski

Klient: Marek I.
,
Trasa: Mińsk - Łódź

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość pupili, które mają zostać transportowane. Wskazane jest też podanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz także pupile po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające można używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację oraz przewidywany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie detale dotyczące transportu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość pupili, które mają zostać transportowane. Wskazane jest też podanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz także pupile po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające można używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację oraz przewidywany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Benidorm już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt