Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Piesek dojechał szczęśliwy, mimo długiej podróży. Dobry kontakt z Panem Michałem - informował o każdym etapie podróży. Polecam!

Przyjazna labradorka, 5 lat, 36 kg

Klient: Michał B.
,
Trasa: Paris - Warszawa

Pan Ireneusz przewiozl naszego kociaka do Niemiec bezpiecznie, szybko i profesjonalnie. Pan Ireneusz ma reke do zwierzat i zdecydowanie polecamy jego uslugi.

Kociak

,
Trasa: Kąty Opolskie - Binzen

Profesjonalne i rzetelne podejście do zlecenia. 100% zaangażowania o czym świadczą wysyłane zdjęcia i informacji o psie w czasie transportu. Za to wystawiam Mega Pozytyw.

Border colli

,
Trasa: Siedlce - Solec

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru i dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno również przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki wyciszające trzeba używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia oraz estymowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz też kłopotu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie detale dotyczące przewozu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru i dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno również przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki wyciszające trzeba używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia oraz estymowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz też kłopotu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie detale dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Walencja już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt