Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo profesjonalne przygotowanie i wykonane zlecenie.

szpic niemiecki

Klient: Marek I.
,
Trasa: Bedoń Przykościelny - Bogumin

Z czystym sumieniem mogę polecić uslugi Pana Przemka, co prawda piesek trochę długo jechał (przyczyny losowe)) ale najważniejsze, ze dotarł cały i zdrowy. Komunikacja na medal, kierowca rzeczowy i kulturalny. Polecam!

1 szczeniak york

,
Trasa: Poznań - Dortmund

Dobry kontakt z przewoźnikiem, pies dojechał bezpiecznie i bez stresu. Polecam

Owczarek niemiecki

Klient: Janusz B.
,
Trasa: Poznań - Manchester

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest też podanie ciężaru oraz szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi również przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację a także estymowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć także smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest też podanie ciężaru oraz szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi również przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację a także estymowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć także smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Bruksela już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt