Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Nie skorzystałem ponieważ jestem chory

bordel colin

Klient: Robert R.
,
Trasa: Bydgoszcz - Mannheim

Szybko, sprawnie, konkretnie.

1 piesek do 20 kg

Klient: Jakub Ł.
,
Trasa: Siewierz - Sosnowiec

Super komunikacja, bardzo miły Pan, kotek dojechał zadowolony Polecam :D

1 maine coon (kot)

Klient: Jakub Ł.
,
Trasa: Gdów - Grudziądz

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić możesz także koty czy psy po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające można stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć także smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z nakłonieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto także ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić możesz także koty czy psy po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające można stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć także smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z nakłonieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto także ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Dania już od 200 zł!

Zleć transport zwierząt