Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jak najbardziej polecam przewoźnika.

Jaszczurka

Klient: Daria S.
,
Trasa: Gliwice - Poznań

Kotek dojechał cały i szczęśliwy w szybkim czasie :) serdecznie polecam

Kot

,
Trasa: Wrocław - Oslo

Wszystko w najlepszym porządku i spokojnie można wszystko uzgodnić zasłużone komentarze.

Wiewiórka

,
Trasa: Ksawerów - Suwałki

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można też koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu i procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację i szacowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym a także wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć również przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie detale odnośnie transportu. 


Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można też koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu i procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację i szacowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym a także wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć również przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Elbląg już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt