Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Piesek dojechał szczęśliwy, mimo długiej podróży. Dobry kontakt z Panem Michałem - informował o każdym etapie podróży. Polecam!

Przyjazna labradorka, 5 lat, 36 kg

Klient: Michał B.
,
Trasa: Paris - Warszawa

Świetny transport, zwierzak dotarł tego samego dnia. Bardzo miły kontakt. Polecam.

Świnka morska

,
Trasa: Wągrowiec - Zawoja

Sofia zadowolona, my też. Polecam! Wzorowy przewoźnik.

grudzień lub styczeń, transport pieska ze schroniska do nowej rodziny

Klient: Dariusz K.
,
Trasa: Rudnik - Växjö

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest także podanie ciężaru i dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi także przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu to 51 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można również pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym i delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również problemu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest także podanie ciężaru i dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi także przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu to 51 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można również pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym i delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również problemu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Olsztyn już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt