Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko sprawnie i fachowo!

Pies i dwa szynszyle

Klient: Dawid P.
,
Trasa: Prudnik - Bunclody

Polecam

Transport szczeniacza Yorka

,
Trasa: Baranów - Strzelce Wielkie

Polecam i będę polecała wszystkim usługi tej firmy. Rzetelny przewoźnik, profesjonalna obsługa i co najważniejsze kontakt z kierowcą o każdej porze. Piesek dotarł ( szczęśliwy i wesoły) na miejsce zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. POLECAM

cocer spaniel samiec 2 letni

Klient: Justyna B.
,
Trasa: Poznań - Elbląg

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę panikuje. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia należy również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę panikuje. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia należy również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Polska już od 200 zł!

Zleć transport zwierząt