Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo sprawnie. Dobry kontakt z kierowca. Odbior i dostarczenie przesylki na czas.

Urządzenie do obsługi klimatyzacji w samochodach STACJA KLIMATYZACJI

Klient: Adam B.
,
Trasa: Maidenhead - Zasłońce

Wszystko szybko i sprawnie. Polecam.

1 paleta do Wrocławia

Klient: Damian J.
,
Trasa: Łódź - Wrocław

bardzo sprawnie

Silnik na palecie z niemiec

Klient: Andrzej J.
,
Trasa: Haren (Ems) - Płońsk

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika oraz zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierząt, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru oraz szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można także koty czy psy po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika oraz zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierząt, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru oraz szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można także koty czy psy po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Frankfurt nad Menem już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt