Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko od początku do końca bardzo profesjonalne. Przemiła obsługa i ciągły kontakt w razie potrzeby. Bardzo polecam!!!

Kot

Jestem bardzo zadowolona z przewoźnika. Transport szybki, sprawny i najważniejsze bardzo dbał o moje bażanty. Polecam go wszystkim na 120%. Jednak zdarzają się odpowiedzialni przewoźnicy.

Bażanty x 6

Bardzo miła i rzeczowa obsługa pieski dotarły w dobrej formie, Gorąco polecam

Pies Buldog angielski x 1, Pies kundelek x 1

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport zwierząt?

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest również podanie ciężaru a także dokładne opisanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia paszportu to 51 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz też koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające można stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weteryn

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Groningen już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt