Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam. Komunikatywny i profesjonalny przewoźnik.

Kot

Klient: Daniel H.
,
Trasa: Kraków - Poznań

Wyslanie psa obcym transportem to nie jest cos komfortowego dla mnie ale pani Agnieszka zdaje sobie sprawe, ze ludzie beda sie martwic i przeciwdziala wysylajac zdjecia I filmiki psa z trasy. Widok wlasnego psa na spacerze z obcym czlowiekiem-bezcenne:)

Dog

,
Trasa: Radom - Londyn

Bardzo Mily kierowca, wszystko o czasie polecam

Kot

Klient: Tomasz S.
,
Trasa: Warszawa - Mediolan

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową oraz zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest też zaprezentowanie ciężaru oraz szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można również zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także szacowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie detale odnośnie przewozu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową oraz zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest też zaprezentowanie ciężaru oraz szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można również zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także szacowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Amsterdam już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt