Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pełen profesjonalizm, doskonały kontakt i punktualność. Bardzo dziękuję za wzorowe załatwienie sprawy.

Orbitrek

Klient: Paweł D.
,
Trasa: Jawor - Pabianice

Sprzęt dotarł w idealnym stanie; kontrola jakości przy nadaniu jak i odbiorze. Nic dodać, nic ująć. Polecam!

Komputer stacjonarny - serwer

,
Trasa: Sudbury - Poznań

Wszystko w jak najlepszym porządku polecam przewoźnika..

Trafic

Klient: Joanna S.
,
Trasa: Monachium - Tarnawa-Kolonia

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową a następnie zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest także podanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz także koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i przewidywany okres trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym i delikatnym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową a następnie zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest także podanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz także koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i przewidywany okres trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym i delikatnym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Kielce już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt