Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dobra komunikacja z przewoźnikiem. Piesek dojechał cały i zdrowy. Polecam

Pies

Wszystko super :) serdecznie polecamy i zapraszamy ponownie:)

Kot

Wszystko super, przemiły człowiek . Super kontakt . Z całego serca polecam

Szczeniak Samoyed

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację i estymowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz też problemu z namówieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację i estymowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz też problemu z namówieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Meksyk już od 200 zł!

Zleć transport zwierząt