Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo szybki transport, wszystko przebiegło pomyślnie. Dziekuje bardzo. Polecam!

Pies suczka Berneńska

Bardzo pozytywnie oceniam przewoźnika piesek zajechał cały i zdrowy w bardzo dobrym stanie polecam

Pies szczeniak

W pełni polecam usługi Pana Łukasza i dziękuję za transport dwóch świnek morskich. Pań Łukasz okazał się osobą bardzo miłą, opiekuńczą, odpowiedzialną i punktualną, pozostawał ze mną w stałym kontakcie.

świnka morska x 2

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru i dokładne opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić możesz też pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające można używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także szacowany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz również określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru i dokładne opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić możesz też pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające można używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także szacowany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz również określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Płońsk już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt