Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo miły i uczciwy kierowca :)

Kot

,
Trasa: Szczecin - Hamburg

Wszystko przebiegło bez najmniejszych problemów. Punktualnie i profesjonalnie. Szczerze polecam!

1 mały kundelek

,
Trasa: Poznań - Tomaszów Lubelski

Bardzo szybko, profesjonalnie, punktualnie. Polecam

Mały pies

,
Trasa: Ryga - Białystok

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierzaków, które mają być przewiezione. Wskazane jest także podanie wagi oraz szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wymaga załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi też przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można również pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację a także szacowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często stresują się w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może również być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierzaków, które mają być przewiezione. Wskazane jest także podanie wagi oraz szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wymaga załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi też przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można również pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację a także szacowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często stresują się w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może również być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Warszawa już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt