Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo ale to bardzo polecam kierowcow i Pana Rafała, kontakt bardzo bardzo dobry .Piesek dojechał w bardzo dobrej kondycij.

Pies

Klient: Rafał N.
,
Trasa: Szczecin - Rheinfelden (Baden)

Dziekuje i polecam.

transporterek z pieskami

,
Trasa: Warszawa - Nowy Dworek

Jesteśmy bardzo zadowoleni, transport przebiegł bezproblemowo,Pan Krzysztof, bardzo miły, przywiózł nam kotka jak szybko tylko było to możliwe, starał się by kicia nie była dłużej niż konieczne w trasie, byliśmy cały czas w kontakcie. Polecam.

Katze

Klient: Kris G.
,
Trasa: Zgierz - Nadrensee

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także podanie wagi a także szczegółowe opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi też przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz też pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także podanie wagi a także szczegółowe opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi też przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz też pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Poznań już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt