Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jedna firma z niewielu na ktorej mozna polegac,wszystko jak w zegarku. Pozdrawiam.

Paczka

Klient: Konrad S.
,
Trasa: Pisklaki - Sztokholm

Wszystko w porzadeczku

3 paczki kartonowe

Klient: Marta L.
,
Trasa: Pruszków - Kukowo

Polecam!

Paczka

,
Trasa: Hornówek - Wrocław

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest mała, warto z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej transportują sporo przesyłek w tym samym czasie, więc powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Konkrety można ustalić z oferentem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, możesz je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie przesyłki jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została odpowiednio ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami a także pudełkami. Wiele osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź dyskontu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane długopisem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, grubym mazakiem. Byle,aby był jasny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i inne zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba zapełnić pustą część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Można do tego użyć kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy ze szkła albo porcelanowych. Nierzadko przydają się także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, gazet i tego typu rzeczy trzymanych w wielu domostwach, warto także zastosować bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana paczka posiada kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny można ochronić profilami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco duże i trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć narożniki ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki i półki. Wszystkie małe części, np. śruby, zawiasy bądź wkręty, włóż w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu czy pace. Gdy chcesz zapakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta tyczą się standardowych paczek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


Aby zamówić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest mała, warto z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej transportują sporo przesyłek w tym samym czasie, więc powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Konkrety można ustalić z oferentem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, możesz je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie przesyłki jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została odpowiednio ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami a także pudełkami. Wiele osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź dyskontu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane długopisem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, grubym mazakiem. Byle,aby był jasny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i inne zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba zapełnić pustą część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Można do tego użyć kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy ze szkła albo porcelanowych. Nierzadko przydają się także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, gazet i tego typu rzeczy trzymanych w wielu domostwach, warto także zastosować bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana paczka posiada kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny można ochronić profilami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco duże i trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć narożniki ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki i półki. Wszystkie małe części, np. śruby, zawiasy bądź wkręty, włóż w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu czy pace. Gdy chcesz zapakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta tyczą się standardowych paczek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Poznań już od 30 zł!

Zleć transport paczek