Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Same plusy miła obsługa spedycyjna, zawsze pomocna. Miły kurier odbierający i przewożący. Minus dla UK że wyszła z Unii dlatego nigdy nie wiadomo jak długo potrwa odprawa.

Paczka x 3

Transpot przebiegl bez zadnych problemow. Polecam

Paczka x 20

wszystko w jak najlepszym porządku, bardzo dobry kontakt i szybka dostawa

Paczka x 4

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport paczek?

Aby zamówić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest mała, warto z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej transportują sporo przesyłek w tym samym czasie, więc powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Konkrety można ustalić z oferentem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, możesz je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie przesyłki jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została odpowiednio ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami a także pudełkami. Wiele osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź dyskontu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane długopisem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym

Szukasz transportu?

Transport paczek Poznań już od 30 zł!

Zleć transport paczek