Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pan Przemek przewiózł naszego kotka - kontakt super, kotek przyjechał cały i zdrowy, i nie wyglądał na zestresowanego. Bardzo polecam!

Jeden kot ragdoll

Klient: Marcin H.
,
Trasa: Gdańsk - Londyn

Wszystko dobrze, Pan lubi zwierzęta . Odpowiedzialny, mily - polecam .

1 mały terier

,
Trasa: Warszawa - Bordeaux

Witam, bardzo miły człowiek, podjął się transportu mojego 3-miesięcznego buldożka. 'Paczuszka' dotarła zdrowa i cała. Polecam!

3-miesięczny francuski bulldog

Klient: Marcin R.
,
Trasa: Rybnik - Hasselt

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest także podanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz także pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację oraz szacowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie detale odnośnie przewozu. 


Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest także podanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz także pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację oraz szacowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Suwałki już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt