Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Świetna transakcja, bardzo miły kontakt, dostawałam informacje na każdym etapie zlecenia, wszystko bardzo bezpiecznie załadowane i dostarczone, w dodatku punktualnie. Dziękuję i skorzystam na pewno w przyszłości!

Kartony 21–30, Szafa czterodrzwiowa x 1, regał na książki x 2, blat małego biurka x 1, blat średni

Bardzo dziękuję!Jak najbardziej polecam pana Martyna.Wszystkie rzeczy dojechały bezpiecznie w nienaruszonym stanie.Pan kierowca pomocny i cierpliwy. Super!!!

Boxes 11–20, Sofa bed x 1, Pram x 1, Kids bike x 1, Shelving storage bookcase 77×77 x 2, Chest of d

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej kojarzą się z nieładem, stresującym nastrojem oraz niekończącym się spisem zadań do wykonania. Jednak dokładnie urządzona przeprowadzka może przebiec bezstresowo a także efektywnie. Wystarczy przemyśleć plan działania, rzeczowo a także z opanowaniem przystąpić do pakowania dobytku oraz wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba pamiętać, aby przewożone kartony były skatalogowane i oznaczone. Najlepiej spisać spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie pakunki dotarły do nowego domu. Zmiany mieszkania zazwyczaj wiążą się z transportem dużej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także podpisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to rozpakowywanie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele drobiazgowych informacji dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać ilość oraz wielkość sprzętów oraz pakunków. Spisanie rejestru jest zatem konieczne. 

Należy również zapewnić właściwe zabezpieczenie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, na przykład okna, obrazy, miski, oraz niektóre meble. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozmontować. Rozmontowane meble wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje również prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, a czasem jest to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, figurki itp. wykorzystać możesz kartony. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie markety ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych marketach remontowych a także w Internecie. Przy pakowaniu drobiazgów oraz przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby tekstylne lub worki. Worki są tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te pozornie drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować powinno się też rośliny. Pojemniki, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza jeśli rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego specjalnej czujności, np. ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Precyzyjnie podaj terminy, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi także mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty a także na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo zleceń pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych zmiennych. Cena zależy od na przykład odległości, ilości osób niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport będzie droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy kruchych, jak pianino, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają także swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny najczęściej kojarzą się z nieładem, stresującym nastrojem oraz niekończącym się spisem zadań do wykonania. Jednak dokładnie urządzona przeprowadzka może przebiec bezstresowo a także efektywnie. Wystarczy przemyśleć plan działania, rzeczowo a także z opanowaniem przystąpić do pakowania dobytku oraz wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba pamiętać, aby przewożone kartony były skatalogowane i oznaczone. Najlepiej spisać spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie pakunki dotarły do nowego domu. Zmiany mieszkania zazwyczaj wiążą się z transportem dużej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także podpisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to rozpakowywanie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele drobiazgowych informacji dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać ilość oraz wielkość sprzętów oraz pakunków. Spisanie rejestru jest zatem konieczne. 

Należy również zapewnić właściwe zabezpieczenie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, na przykład okna, obrazy, miski, oraz niektóre meble. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozmontować. Rozmontowane meble wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje również prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, a czasem jest to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, figurki itp. wykorzystać możesz kartony. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie markety ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych marketach remontowych a także w Internecie. Przy pakowaniu drobiazgów oraz przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby tekstylne lub worki. Worki są tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te pozornie drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować powinno się też rośliny. Pojemniki, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza jeśli rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego specjalnej czujności, np. ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Precyzyjnie podaj terminy, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi także mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty a także na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo zleceń pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych zmiennych. Cena zależy od na przykład odległości, ilości osób niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport będzie droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy kruchych, jak pianino, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają także swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Suwałki już od 150!

Zleć przeprowadzkę