Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegło szybko i wzorowo. Polecam

1 pies rasa Tosa inu

,
Trasa: Jiczyn - Radomsko

Bardzo dobra i mila wspolpraca. Profesjonalny czlowiek, ktory wie co robi. Bardzo dobre wrazenie i goraco polecam!

1 szpic Pomeranian

,
Trasa: Suchań - Maidstone

Króliczek bezpiecznie i szybko dotarł do Włoch jak najbardziej POLECAM przewoźnika

1 królik miniaturka

Klient: Tomasz .
,
Trasa: Koziegłowy - Serramezzana

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest także zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany a także zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można również zwierzęta po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające można używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację i przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym i delikatnym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest także zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany a także zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można również zwierzęta po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające można używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację i przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym i delikatnym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Tromsø już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt