Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam każdemu kto potrzebuje rzetelnego przewoźnika, bez problemowy kontakt jak i realizacja. Pan Gustaw dopasował się nawet do moich próśb względem dostawy. Więcej takich ludzi. Raz jeszcze polecam każdemu.

1 kot

Klient: Gustaw G.
,
Trasa: Nowe Miasto Lubawskie - Gelsenkirchen

Bardzo fachowa i rzetelna obsługa. Komunikacja z Panem Przemysławem na wysokim poziomie. Mój piesek dotarł szczęśliwie do celu. Polecam tego przewoźnika na 100%

Owczarek niemiecki

,
Trasa: Carnew - Szymbark

Bardzo polecam Pana Krzysztofa, zaopiekował się przewożonym psem jak swoim, a to jest dla mnie bardzo ważne. Byliśmy w stałym kontakcie w trakcie drogi.

jamnik szorstkowłosy

,
Trasa: Konary - Prace Duże

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika oraz zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierząt, które mają być przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie ciężaru i dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można również zwierzęta po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację oraz estymowany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często panikują podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika oraz zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierząt, które mają być przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie ciężaru i dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można również zwierzęta po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację oraz estymowany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często panikują podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Norwegia już od 200 zł!

Zleć transport zwierząt