Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko poszło jak zaplanowano, bardzo dobra komunikacja. Bezpiecznie, solidnie i punktualnie. Nie mogło być lepiej. Polecam.

Kawalerka plus piwnica max 15m3

,
Trasa: Iserlohn - Racibórz

Super przewoźnik, wszystko sprawnie i dostarczone na drugi dzień!!!

Garaż

Klient: Rafał P.
,
Trasa: Woking - Kraków

Usługodawca rzetelny, sympatyczny. Usługa bez zarzutu. Polecam. Pozdrawiam.

Przeprowadzka kawalerki (bez mebli)

Klient: Jacek F.
,
Trasa: Heiligenhafen - Police

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle kojarzą się z rozgardiaszem, nerwową atmosferą i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Jednakże fachowo urządzona przeprowadzka może przebiec bez przeszkód a także efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć program działania, rozważnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść oraz poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby wszystkie paczki zostały wcześniej skatalogowane i oznaczone. Dobrze jest przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone paczki dojechały na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie paczek w docelowym mieszkaniu. Oprócz tego, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych danych dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę oraz wymiary sprzętów i paczek. Spisanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu elementy szklane, dzieła sztuki, naczynia, oraz antyki. Najlepiej otoczyć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Meble w częściach szybciej można przewieźć, mniejsze jest również prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem jest to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe jak również ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie znaczna liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie inaczej. Niejednokrotnie sklepy chętnie oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Zawitaj więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem jest kupno kartonów. Znajdziesz je w wielu marketach budowlanych i w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby materiałowe i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować trzeba również kwiaty. Pojemniki, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład antyki, pianino lub duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Precyzyjnie określ dni, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść przedmioty a także jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie codziennie znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu istotnych czynników. Cena zależy od na przykład odległości, liczby pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba wnieść dobytek i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, np. instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków i wyjątkowej uwagi, co zwykle zwiększa koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi również podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają również własne opakowania, na przykład torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to 60zł/h. Cena rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle kojarzą się z rozgardiaszem, nerwową atmosferą i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Jednakże fachowo urządzona przeprowadzka może przebiec bez przeszkód a także efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć program działania, rozważnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść oraz poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby wszystkie paczki zostały wcześniej skatalogowane i oznaczone. Dobrze jest przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone paczki dojechały na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie paczek w docelowym mieszkaniu. Oprócz tego, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych danych dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę oraz wymiary sprzętów i paczek. Spisanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu elementy szklane, dzieła sztuki, naczynia, oraz antyki. Najlepiej otoczyć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Meble w częściach szybciej można przewieźć, mniejsze jest również prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem jest to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe jak również ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie znaczna liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie inaczej. Niejednokrotnie sklepy chętnie oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Zawitaj więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem jest kupno kartonów. Znajdziesz je w wielu marketach budowlanych i w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby materiałowe i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować trzeba również kwiaty. Pojemniki, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład antyki, pianino lub duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Precyzyjnie określ dni, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść przedmioty a także jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie codziennie znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu istotnych czynników. Cena zależy od na przykład odległości, liczby pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba wnieść dobytek i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, np. instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków i wyjątkowej uwagi, co zwykle zwiększa koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi również podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają również własne opakowania, na przykład torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to 60zł/h. Cena rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Bergen już od 150!

Zleć przeprowadzkę