Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalna firma. Wszystko poszło szybko i sprawnie. Na pewno skorzystam jeszcze z Państwa usług w przyszłości!

Kartony 6–10, Pralko-suszarka x 1

,
Trasa: Chesterfield - Unisław

Przesylka nie doszla do skutku, w zwiazku z nagla zmiana planow, natomiast ze strony przewoznika wszystko w jak najlepszym porzadku, swietny kontakt. Polecam!

Kartony 11–20, Komoda duża x 2, Narty x 4, Rama łóżka x 3, Fotel x 1

,
Trasa: Sandvika - Pszczyna

Wszystko przebiegło zgodnie z ustaleniami. Zdecydowanie polecam.

Kartony 11–20, Sofa narożna x 1, Telewizor średni(od 30 "do 40") x 1, Materac podwójny x 1, Rower x

Klient: Mateusz K.
,
Trasa: Bath - Craigavon

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z chaosem, nerwową atmosferą oraz bardzo długą listą zadań do zrobienia. Jednakże dobrze zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a także sprawnie. Wystarczy mieć w głowie plan działania, rzeczowo a także spokojnie przystąpić do pakowania rzeczy a także zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy ważne, aby zadbać o to, żeby nasze pakunki były skatalogowane a także opisane. Dobrze jest stworzyć spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że twoje pakunki dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zazwyczaj wiążą się z transportem poważnej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu. Poza tym, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo dokładnych informacji na temat rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać liczbę a także rozmiary mebli oraz pakunków. Sporządzenie rejestru jest więc konieczne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład kieliszki, obrazy, naczynia, jak również antyki. Najbezpieczniej jest owinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble wygodniej można przewieźć, maleje także ryzyko uszkodzenia. Niestety nie każde meble można rozmontować, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne oraz ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Niejednokrotnie markety ochoczo rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych a także w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów oraz rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby tekstylne i worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną albo też że zawartość z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać rozmrożone i starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc nawet te pozornie lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować powinno się także rośliny. Pudła, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej delikatności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy mógłbyś udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Precyzyjnie określ daty, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W naszym serwisie regularnie znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta przenosin zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, np. pianino, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują też własne materiały do pakowania, na przykład worki, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z chaosem, nerwową atmosferą oraz bardzo długą listą zadań do zrobienia. Jednakże dobrze zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a także sprawnie. Wystarczy mieć w głowie plan działania, rzeczowo a także spokojnie przystąpić do pakowania rzeczy a także zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy ważne, aby zadbać o to, żeby nasze pakunki były skatalogowane a także opisane. Dobrze jest stworzyć spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że twoje pakunki dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zazwyczaj wiążą się z transportem poważnej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu. Poza tym, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo dokładnych informacji na temat rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać liczbę a także rozmiary mebli oraz pakunków. Sporządzenie rejestru jest więc konieczne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład kieliszki, obrazy, naczynia, jak również antyki. Najbezpieczniej jest owinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble wygodniej można przewieźć, maleje także ryzyko uszkodzenia. Niestety nie każde meble można rozmontować, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne oraz ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Niejednokrotnie markety ochoczo rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych a także w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów oraz rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby tekstylne i worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną albo też że zawartość z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać rozmrożone i starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc nawet te pozornie lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować powinno się także rośliny. Pudła, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej delikatności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy mógłbyś udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Precyzyjnie określ daty, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W naszym serwisie regularnie znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta przenosin zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, np. pianino, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują też własne materiały do pakowania, na przykład worki, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Norwegia już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę