Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super profesjonalna obsluga, mily i rzetelny kontakt. Zdecydowanie polecam. Jesli przeprowadzki to tylko z Panem Arkiem!

Kartony 71–100

Jeżeli w przyszłości będę szukał transportu to tylko ta firma, super kierowca, pomogl w zniesieniu i rozładunku na miejscu, ciągły kontakt, wszystko bez najmniejszych problemów......bardzo polecam

Kartony 11–20, Rama łóżka x 1, Lodówka x 1, Materac podwójny x 1, Stół x 1, Krzesło do jadalni x 6,

Bardzo polecam Pana Pawła i Ekipę - super ludzie! Cała przeprowadzka przebiegła szybko i sprawnie. Panowie bardzo ugodowi i chętni do pomocy.Pomogli rozkręcić kilka mebli i wywieź stare do utylizacji. Jednym słowem WARTO. Dziekuje Panom ogromnie!

Kartony 21–30, Lodówka z zamrażarką x 1, Pralka x 1, Telewizor duży (większa niż 40 ") x 1, Szafa t

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej łączymy z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem a także niekończącą się listą rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania przedmiotów oraz poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy pamiętać, aby przewożone paczki były uporządkowane a także podpisane. Dobrze jest stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki dojechały na miejsce. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy też opisanie każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie paczek w nowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo drobiazgowych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna poznać liczbę oraz wymiary mebli i pakunków. Spisanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest prawidłowe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, choćby okna, obrazy, porcelana, jak również niektóre meble. Najlepiej zawinąć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble szybciej można przewieźć, spada też niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozmontować, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie łamliwe jak również ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, ceramika, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Zdarza się, że sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych oraz w Internecie. Do pakowania drobiazgów oraz rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się również torby z materiału i worki. Worki są tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać rozmrożone i starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te z pozoru drobne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować trzeba także kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego lub wymagającego szczególnej ostrożności, np. antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Dokładnie podaj daty, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony oraz na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zależy od między innymi odległości, liczby osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli wnieść kartony i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków a także szczególnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują też swoje opakowania, np. worki, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny najczęściej łączymy z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem a także niekończącą się listą rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania przedmiotów oraz poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy pamiętać, aby przewożone paczki były uporządkowane a także podpisane. Dobrze jest stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki dojechały na miejsce. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy też opisanie każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie paczek w nowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo drobiazgowych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna poznać liczbę oraz wymiary mebli i pakunków. Spisanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest prawidłowe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, choćby okna, obrazy, porcelana, jak również niektóre meble. Najlepiej zawinąć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble szybciej można przewieźć, spada też niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozmontować, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie łamliwe jak również ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, ceramika, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Zdarza się, że sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych oraz w Internecie. Do pakowania drobiazgów oraz rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się również torby z materiału i worki. Worki są tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać rozmrożone i starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te z pozoru drobne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować trzeba także kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego lub wymagającego szczególnej ostrożności, np. antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Dokładnie podaj daty, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony oraz na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zależy od między innymi odległości, liczby osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli wnieść kartony i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków a także szczególnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują też swoje opakowania, np. worki, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Nowa Sól już od 150!

Zleć przeprowadzkę