Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przeprowadzka, dziękuję za pomoc w załadunku i rozładunku, bardzo sprawnie. Za dwa tygodnie wrócę rozpakuje, mam nadzieję że wszystko będzie w porządku. Jeszcze raz dziękuję bardzo.

Kartony 11–20, Regał x 1

,
Trasa: Wakefield - Kamieniec

Miła i fachowa obsługa. Polecam.

Kartony 21–30, Rower x 1, Telewizor średni(od 30 "do 40") x 1

,
Trasa: Ipswich - Michalin

wszystko sprawnie i pozytywnie, a co do szybkości to błyskawicznie.

Hiszpania-Polska kartony, lodowka szafki zmywarka szafa pralka rower przeprowadzka

Klient: Patryk M.
,
Trasa: Santpedor - Bytom

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej łączymy z zamieszaniem, nerwową atmosferą oraz rozbudowanym spisem zadań które trzeba zrobić. Jednakże dobrze zaplanowana zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie koncepcję działania, rozważnie i z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów i oczywiście zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej zatroszczyć się, aby nasze paczki zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Dobrze jest spisać spis dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie przedmioty przybyły do nowego domu. Przeprowadzki zazwyczaj są związane z transportem dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też podpisanie każdego kartonu. Ułatwi to rozpakowywanie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych danych odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi znać ilość a także wymiary mebli oraz kartonów. Spisanie spisu jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o odpowiednie opakowanie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, na przykład elementy szklane, obrazy, ceramika, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej można przewieźć, spada też ryzyko zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozmontować, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe i ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, CD, porcelana, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że sklepy chętnie rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Zawitaj więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w niektórych sklepach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy a także rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać także torby tekstylne i worki. Worki będą tańsze i łatwiejsze do kupienia, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować należy też kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, szczególnie jeśli rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Precyzyjnie ustal dni, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz składanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zależy od m.in. odległości, ilości osób niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba wnieść dobytek oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny najczęściej łączymy z zamieszaniem, nerwową atmosferą oraz rozbudowanym spisem zadań które trzeba zrobić. Jednakże dobrze zaplanowana zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie koncepcję działania, rozważnie i z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów i oczywiście zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej zatroszczyć się, aby nasze paczki zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Dobrze jest spisać spis dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie przedmioty przybyły do nowego domu. Przeprowadzki zazwyczaj są związane z transportem dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też podpisanie każdego kartonu. Ułatwi to rozpakowywanie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych danych odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi znać ilość a także wymiary mebli oraz kartonów. Spisanie spisu jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o odpowiednie opakowanie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, na przykład elementy szklane, obrazy, ceramika, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej można przewieźć, spada też ryzyko zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozmontować, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe i ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, CD, porcelana, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że sklepy chętnie rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Zawitaj więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w niektórych sklepach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy a także rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać także torby tekstylne i worki. Worki będą tańsze i łatwiejsze do kupienia, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować należy też kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, szczególnie jeśli rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Precyzyjnie ustal dni, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz składanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zależy od m.in. odległości, ilości osób niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba wnieść dobytek oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Zielona Góra już od 150!

Zleć przeprowadzkę