Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko zgodne z ustaleniami. Pan sympatyczny. Polecam

Meble, paczki

Klient: Artur Z.
,
Trasa: El Álamo - Poznań

Wszystko ok, polecam

2pokoje

Klient: Piotr C.
,
Trasa: Brema - Częstochowa

Byłem bardzo mile zaskoczony. Kontakt wzorowy, szybka dostawa, bardzo miła obsługa. Szczerze Polecam!

1-bed flat

Klient: Ewelina O.
,
Trasa: Londres - Wyszków

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie utożsamiamy z chaosem, stresującym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednak dobrze zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko i efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo i bez nerwów zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby dopilnować, aby wszystkie kartony zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Dobrze jest stworzyć spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki przyjechały do nowego domu. Zmiany mieszkania często są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest również opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to rozpakowywanie paczek w nowym mieszkaniu. Oprócz tego, szukając przewoźnika potrzebujesz dużo drobiazgowych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje znać liczbę i rozmiary sprzętów i kartonów. Sporządzenie listy jest więc niezbędne. 

Trzeba także zadbać o prawidłowe zabezpieczenie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, choćby kieliszki, instalacje artystyczne, miski, a także stare meble. Najlepiej owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble prościej można przewieźć, maleje także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, a czasem okazuje się to niepotrzebne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać pudła. Z pewnością będzie potrzebna duża liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach remontowych oraz sklepach internetowych. Do pakowania drobnych rzeczy jak również rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się również torby z materiału i worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, jednak torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite lub że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc nawet te pozornie niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować powinno się również rośliny. Kartony, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej czujności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Precyzyjnie podaj dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans regularnie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli wnieść dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, na przykład pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, np. torby, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny normalnie utożsamiamy z chaosem, stresującym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednak dobrze zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko i efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo i bez nerwów zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby dopilnować, aby wszystkie kartony zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Dobrze jest stworzyć spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki przyjechały do nowego domu. Zmiany mieszkania często są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest również opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to rozpakowywanie paczek w nowym mieszkaniu. Oprócz tego, szukając przewoźnika potrzebujesz dużo drobiazgowych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje znać liczbę i rozmiary sprzętów i kartonów. Sporządzenie listy jest więc niezbędne. 

Trzeba także zadbać o prawidłowe zabezpieczenie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, choćby kieliszki, instalacje artystyczne, miski, a także stare meble. Najlepiej owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble prościej można przewieźć, maleje także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, a czasem okazuje się to niepotrzebne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać pudła. Z pewnością będzie potrzebna duża liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach remontowych oraz sklepach internetowych. Do pakowania drobnych rzeczy jak również rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się również torby z materiału i worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, jednak torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite lub że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc nawet te pozornie niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować powinno się również rośliny. Kartony, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej czujności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Precyzyjnie podaj dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans regularnie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli wnieść dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, na przykład pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, np. torby, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Paryż już od 150!

Zleć przeprowadzkę