Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko super. Nie moglem być przy nadaniu paczki i nie było nikogo przy odbiorze. Pomimo tego paczka dotarła na miejsce bez żadnych problemów. Polecam w 100%!

1 paczka

,
Trasa: Oxford - Kozy

Polecam wszystkim, bardzo dobry kontakt i szybka dostawa.

4 paczki

Klient: Michał K.
,
Trasa: Tilburg - Krosno

Transport odbył się bez żadnych problemów, świetny kontakt, Polecam.

9 kartonów 30 kg

Klient: Bogumil L.
,
Trasa: Jerzmanowice - Middlesbrough

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki lub paczek, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy paczka jest drobna, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe często transportują sporo paczek jednocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Detale możesz ustalić z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie ładunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona w trasie, a została właściwie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów wybranych do transportu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Sporo osób trzyma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie budowlanym lub w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego czy supermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać także czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,by był jasny a także czytelny.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu zastosować kawałki styropianu, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydają się także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, gazet i tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, warto też zastosować bardziej fachowe, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paczka posiada parę drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać profile chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śrubki, zawiasy bądź gwoździe, umieść w jednym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu umieść w różnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą klejącą. Musi być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy również od rozmiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone koszta dotyczą typowych paczek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy oferent spełnia to wymaganie. 

By zamówić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki lub paczek, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy paczka jest drobna, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe często transportują sporo paczek jednocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Detale możesz ustalić z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie ładunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona w trasie, a została właściwie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów wybranych do transportu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Sporo osób trzyma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie budowlanym lub w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego czy supermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać także czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,by był jasny a także czytelny.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu zastosować kawałki styropianu, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydają się także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, gazet i tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, warto też zastosować bardziej fachowe, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paczka posiada parę drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać profile chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śrubki, zawiasy bądź gwoździe, umieść w jednym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu umieść w różnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą klejącą. Musi być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy również od rozmiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone koszta dotyczą typowych paczek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy oferent spełnia to wymaganie. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Paryż już od 30 zł!

Zleć transport paczek