Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

sprawnie bez problemu

gleboryzarka

,
Trasa: Vordorf - Przemęt

Szybka i terminowa realizacja, bez problemowa, dobry kontakt telefoniczny ze spedytorem, informacje na każdym etapie odbioru i dostawy. Towar bardzo delikatny ale dojechał bez uszczerbku. Polecam tego przewoźnika na 100% i dziękuję.

Listwa lustrzana 120 cm x 10 cm x 10 cm zapakowana w karton folię i stropian

Klient: Łukasz R.
,
Trasa: Tychy - Hagen

Wszystko ok. Polecam

3 auta osobowe

,
Trasa: Katowice - Bruksela

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem i niekończącą się listą rzeczy które trzeba załatwić. Jednakże sprawnie zorganizowana przeprowadzka ma szansę przebiec szybko i sprawnie. Wystarczy ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz spokojnie przystąpić do pakowania dobytku oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie kartony były uporządkowane i podpisane. Najlepiej sporządzić listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki przybyły do nowego domu. Przeprowadzki często są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy również podpisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych informacji odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi znać liczbę oraz wymiary sprzętów oraz paczek. Spisanie listy jest zatem niezbędne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie opakowanie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład okna, rzeźby, porcelana, jak również antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach prościej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest też ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne i ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych przedmiotów, takich jak książki, filmy, ceramika, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartony. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy chętnie rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem jest zakup kartonów. Kupisz je w wielu marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów oraz rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby z materiału i worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się lub że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować trzeba również kwiaty. Pudła, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami jest coś nietypowego lub wymagającego szczególnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Dokładnie ustal terminy, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie i składanie dobytku, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od na przykład odległości, liczby osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków oraz specjalnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne materiały do pakowania, na przykład worki, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem i niekończącą się listą rzeczy które trzeba załatwić. Jednakże sprawnie zorganizowana przeprowadzka ma szansę przebiec szybko i sprawnie. Wystarczy ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz spokojnie przystąpić do pakowania dobytku oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie kartony były uporządkowane i podpisane. Najlepiej sporządzić listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki przybyły do nowego domu. Przeprowadzki często są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy również podpisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych informacji odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi znać liczbę oraz wymiary sprzętów oraz paczek. Spisanie listy jest zatem niezbędne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie opakowanie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład okna, rzeźby, porcelana, jak również antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach prościej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest też ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne i ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych przedmiotów, takich jak książki, filmy, ceramika, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartony. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy chętnie rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem jest zakup kartonów. Kupisz je w wielu marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów oraz rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby z materiału i worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się lub że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować trzeba również kwiaty. Pudła, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami jest coś nietypowego lub wymagającego szczególnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Dokładnie ustal terminy, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie i składanie dobytku, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od na przykład odległości, liczby osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków oraz specjalnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne materiały do pakowania, na przykład worki, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Poole już od 150!

Zleć przeprowadzkę