Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

bardzo dobry kontakt i pomoc z załatwieniu odprawy celnej, polecam!

Kartony 11–20, Leżak x 1, Torba x 1

Wszystko zgodnie z planem.

Kartony 31–50

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z rozgardiaszem, nieprzyjemną atmosferą i rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bez przeszkód i płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie a także z opanowaniem przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby nasze paczki były skatalogowane i oznaczone. Dobrze jest spisać spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje pakunki dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz poważnej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też opisanie każdego kartonu. Ułatwi to rozpakowywanie paczek w docelowym miejscu. Ponadto, szukając przewoźnika potrzebujesz dużo dokładnych danych dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę oraz rozmiary mebli oraz paczek. Sporządzenie spisu jest zatem potrzebne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu okna, rzeźby, naczynia, a także część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy możesz je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej załadować i rozładować, maleje także ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, CD, ceramika, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że przyda się znaczna ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Często hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych i sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów i rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby z materiału i worki. Worki są mniej kosztowne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy łamliwych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować powinno się także kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego czy potrzebującego szczególnej delikatności, np. antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik powinien oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Dokładnie podaj terminy, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od między innymi odległości, ilości pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować przedmioty a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. pianino, antyki, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy oferują też własne opakowania, np. torby, pudła itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, np. zatrudnienie pary pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z rozgardiaszem, nieprzyjemną atmosferą i rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bez przeszkód i płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie a także z opanowaniem przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby nasze paczki były skatalogowane i oznaczone. Dobrze jest spisać spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje pakunki dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz poważnej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też opisanie każdego kartonu. Ułatwi to rozpakowywanie paczek w docelowym miejscu. Ponadto, szukając przewoźnika potrzebujesz dużo dokładnych danych dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę oraz rozmiary mebli oraz paczek. Sporządzenie spisu jest zatem potrzebne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu okna, rzeźby, naczynia, a także część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy możesz je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej załadować i rozładować, maleje także ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, CD, ceramika, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że przyda się znaczna ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Często hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych i sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów i rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby z materiału i worki. Worki są mniej kosztowne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy łamliwych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować powinno się także kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego czy potrzebującego szczególnej delikatności, np. antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik powinien oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Dokładnie podaj terminy, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od między innymi odległości, ilości pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować przedmioty a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. pianino, antyki, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy oferują też własne opakowania, np. torby, pudła itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, np. zatrudnienie pary pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Bristol już od 150!

Zleć przeprowadzkę