Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam kazdemu. Swietny kontakt. Bardzo mily i przyjazny uzytkownik. Przeprowdzka przebiegla bardzo sprawnie.

Kartony 31–50, Materac pojedynczy x 1, Lodówka z zamrażarką x 1, Rower x 1, Hoker x 2

WSZYSTKO BARDZO PROFESJONALNIE I TERMINOWO ,MIMO TRASY Z HELMOND HOLANDIA DO BRAGA PORTUGALIA PAN KIEROWCA BARDZO POMOCNY I UCZYNNY . ZDECYDOWANIE POLECAM

MEBLE I INNE PRZEDMIOTY

Bardzo polecam, przeprowadzka przebiegła sprawnie, obsługa bardzo miła i szybka. Wszystko dotarło na miejsce bezpiecznie i na czas a kierowca był super pomocny i uprzejmy oraz przede wszystkim nikogo nie popędzał!!! Brawo dla takich firm!!

Boxes 21–30, skrzynia drewniana x 1, Rower x 4, singer podstawa stolik x 1, gazebo x 2, mini piekar

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą oraz niekończącą się listą rzeczy które trzeba załatwić. Jednakże sprawnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bezstresowo a także płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie a także spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba pamiętać, aby wszystkie pakunki były skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest sporządzić listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie przedmioty przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle oznaczają przewóz dużej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu. Oprócz tego, szukając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele drobiazgowych informacji dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa musi poznać liczbę a także rozmiary sprzętów oraz paczek. Sporządzenie listy jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o odpowiednie opakowanie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, jak na przykład elementy szklane, rzeźby, porcelana, jak również część mebli. Najbezpieczniej jest zawinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach wygodniej załadować i rozładować, mniejsze jest też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednakże nie każde meble można rozkręcić, z kolei innym razem jest to zbędne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche i ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno przyda się znaczna ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony albo zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że markety chętnie oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Kupisz je w wybranych sklepach remontowych a także w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów i rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, warto użyć też torby tekstylne lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny zostać rozmrożone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować trzeba też kwiaty. Pudła, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku jest coś nietypowego albo potrzebującego wyjątkowej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Starannie ustal daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać kartony oraz na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz montowanie dobytku, zabezpieczenie i sprawne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od między innymi odległości, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba wnieść przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków oraz specjalnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają też swoje materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz przewoźnika to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą oraz niekończącą się listą rzeczy które trzeba załatwić. Jednakże sprawnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bezstresowo a także płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie a także spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba pamiętać, aby wszystkie pakunki były skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest sporządzić listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie przedmioty przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle oznaczają przewóz dużej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu. Oprócz tego, szukając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele drobiazgowych informacji dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa musi poznać liczbę a także rozmiary sprzętów oraz paczek. Sporządzenie listy jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o odpowiednie opakowanie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, jak na przykład elementy szklane, rzeźby, porcelana, jak również część mebli. Najbezpieczniej jest zawinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach wygodniej załadować i rozładować, mniejsze jest też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednakże nie każde meble można rozkręcić, z kolei innym razem jest to zbędne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche i ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno przyda się znaczna ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony albo zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że markety chętnie oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Kupisz je w wybranych sklepach remontowych a także w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów i rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, warto użyć też torby tekstylne lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny zostać rozmrożone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować trzeba też kwiaty. Pudła, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku jest coś nietypowego albo potrzebującego wyjątkowej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Starannie ustal daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać kartony oraz na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz montowanie dobytku, zabezpieczenie i sprawne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od między innymi odległości, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba wnieść przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków oraz specjalnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają też swoje materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz przewoźnika to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Stargard już od 150!

Zleć przeprowadzkę