Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Poleca tego przewoźnika. Sprawnie i bez problemów.

Kartony 11–20, Komoda mała x 1, Zestaw do jadalni (4 krzesła i stół) x 1, Materac o dużych rozmiara

Klient: Vitalii P.
,
Trasa: Rybnik - Opole

Wszystko sprawnie i szybko.Polecam

Kartony 1–5, Bojlera na papugi x 1

Klient: Renata S.
,
Trasa: Jezierce - Dobrut

Przeprowadzka, dziękuję za pomoc w załadunku i rozładunku, bardzo sprawnie. Za dwa tygodnie wrócę rozpakuje, mam nadzieję że wszystko będzie w porządku. Jeszcze raz dziękuję bardzo.

Kartony 11–20, Regał x 1

,
Trasa: Wakefield - Kamieniec

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z chaosem, stresującym nastrojem i niekończącą się listą rzeczy które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód i sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo i spokojnie zabrać się za pakowanie dobytku i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby wszystkie pakunki były skatalogowane a także podpisane. Dobrze jest spisać rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz dużej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych danych odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje mieć ilość i wielkość sprzętów oraz paczek. Spisanie listy jest zatem konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak kieliszki, obrazy, talerze, jak również niektóre meble. Najbezpieczniej jest zawinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach prościej będzie transportować, mniejsze jest również niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety nie każde meble można rozkręcić, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie łamliwe a także ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych przedmiotów, takich jak książki, płyty, porcelana, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartony. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach budowlanych i w sieci. Do pakowania drobnych rzeczy a także przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać także torby z materiału lub worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą być rozmrożone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te pozornie drobne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować należy również rośliny. Pudła, w które planujesz je schować, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego albo wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Precyzyjnie podaj dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, takich jak pianino, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków oraz wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także własne opakowania, takie jak worki, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z chaosem, stresującym nastrojem i niekończącą się listą rzeczy które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód i sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo i spokojnie zabrać się za pakowanie dobytku i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby wszystkie pakunki były skatalogowane a także podpisane. Dobrze jest spisać rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz dużej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych danych odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje mieć ilość i wielkość sprzętów oraz paczek. Spisanie listy jest zatem konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak kieliszki, obrazy, talerze, jak również niektóre meble. Najbezpieczniej jest zawinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach prościej będzie transportować, mniejsze jest również niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety nie każde meble można rozkręcić, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie łamliwe a także ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych przedmiotów, takich jak książki, płyty, porcelana, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartony. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach budowlanych i w sieci. Do pakowania drobnych rzeczy a także przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać także torby z materiału lub worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą być rozmrożone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te pozornie drobne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować należy również rośliny. Pudła, w które planujesz je schować, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego albo wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Precyzyjnie podaj dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, takich jak pianino, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków oraz wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także własne opakowania, takie jak worki, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Szczecin już od 150!

Zleć przeprowadzkę