Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

A+++++++++++ Dzięki!

1-pokojowe mieszkanie bez mebli

Klient: Teresa M.
,
Trasa: Łódź - Łódź

Życzę każdemu takiej współpracy :) Pan konkretny z profesjonalnym podejściem. Dziękuję

Demontaż małego stoiska i transport do Wrocławia

Klient: Patryk P.
,
Trasa: Gdańsk - Wrocław

wszystko super, mozna sie dogadac bez problemu, dojazd na miejsce na umowiony czas. Polecam

pralka, szuszarka ( jak pralka), motocykl, TV, 25 kartonow ubran o rozm 62 x 34,5 x 38, lozko 1,8x2

Klient: Paweł S.
,
Trasa: Warszawa - Pforzheim

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie utożsamiamy z nieładem, nerwowym nastrojem oraz niekończącym się spisem zadań które trzeba zrobić. Jednakże dokładnie zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód oraz efektywnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję działania, rozważnie a także spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy i oczywiście wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej pamiętać, aby wszystkie paczki były skatalogowane i oznaczone. Najlepiej spisać rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje paczki przyjechały do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem dużej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo szczegółowych danych odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć liczbę oraz rozmiary mebli i kartonów. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Należy również zapewnić prawidłowe zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, dla przykładu kieliszki, obrazy, talerze, oraz antyki. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy da się je rozkręcić. Rozmontowane meble wygodniej załadować i rozładować, maleje także ryzyko zniszczenia. Niestety nie każde meble można rozkręcić, zdarza się też, że jest to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych przedmiotów, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno zastosowanie znajdzie spora ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też zdobyć je inaczej. Zdarza się, że hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Idź zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych a także w sieci. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać również torby z materiału lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy delikatnych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, muszą być rozmrożone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować należy też kwiaty. Kartony, w które zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś nietypowego albo wymagającego specjalnej czujności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Dokładnie podaj daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie i montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy kruchych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków i specjalnej uważności, dlatego ich przewóz podnosi koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, na przykład zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki normalnie utożsamiamy z nieładem, nerwowym nastrojem oraz niekończącym się spisem zadań które trzeba zrobić. Jednakże dokładnie zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód oraz efektywnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję działania, rozważnie a także spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy i oczywiście wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej pamiętać, aby wszystkie paczki były skatalogowane i oznaczone. Najlepiej spisać rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje paczki przyjechały do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem dużej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo szczegółowych danych odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć liczbę oraz rozmiary mebli i kartonów. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Należy również zapewnić prawidłowe zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, dla przykładu kieliszki, obrazy, talerze, oraz antyki. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy da się je rozkręcić. Rozmontowane meble wygodniej załadować i rozładować, maleje także ryzyko zniszczenia. Niestety nie każde meble można rozkręcić, zdarza się też, że jest to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych przedmiotów, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno zastosowanie znajdzie spora ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też zdobyć je inaczej. Zdarza się, że hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Idź zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych a także w sieci. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać również torby z materiału lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy delikatnych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, muszą być rozmrożone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować należy też kwiaty. Kartony, w które zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś nietypowego albo wymagającego specjalnej czujności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Dokładnie podaj daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie i montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy kruchych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków i specjalnej uważności, dlatego ich przewóz podnosi koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, na przykład zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Tilburg już od 150!

Zleć przeprowadzkę