Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super kontakt z klientem paczki doszły na czas naprawdę polecam!!!

3 pokojowe mieszkanie

,
Trasa: Leicester - Bliszczyce

Bardzo milo i sprawnie, dobry kontakt i na serio plus milion pubktow dla Pana, ktory przetrwal 40 godzin na granicy. Dziekujemy i polecamy!

Pokoj

,
Trasa: Londyn - Warszawa

Wszystko OK,zgodnie z ustaleniami.Polecam 100% POZYTYW!!

BUS Blaszak wystarczy

Klient: Mariusz B.
,
Trasa: Delft - Stefanówka

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwowym nastrojem a także niekończącą się listą rzeczy do wykonania. Jednakże dobrze urządzona zmiana mieszkania może przebiec szybko oraz płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz spokojnie wziąć się za pakowanie przedmiotów oraz zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej dopilnować, aby przewożone pakunki zostały wcześniej uporządkowane oraz podpisane. Najlepiej przygotować listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że przewożone paczki przybyły na miejsce. Przenosiny zwykle wiążą się z transportem znacznej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie kartonów w nowym mieszkaniu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz dużo szczegółowych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę a także wielkość sprzętów oraz kartonów. Spisanie listy jest więc potrzebne. 

Należy również zapewnić prawidłowe chronienie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, jak na przykład elementy szklane, obrazy, talerze, oraz stare meble. Najbezpieczniej jest otoczyć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy można je rozkręcić. Rozkręcone meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje też ryzyko połamania podczas transportu. Niestety części mebli nie da się rozmontować, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, filmy, porcelana, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna spora ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna albo zdobyć je w inny sposób. Zdarza się, że sklepy chętnie oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych i sklepach internetowych. Do przechowywania drobiazgów oraz przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, warto użyć również torby tekstylne lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i także te z pozoru drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Osobno zapakować powinno się także rośliny. Kartony, w które zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego lub potrzebującego specjalnej ostrożności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy możesz udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Precyzyjnie określ dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać kartony oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo zleceń odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zależy od m.in. długości trasy, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków oraz wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne opakowania, np. worki, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwowym nastrojem a także niekończącą się listą rzeczy do wykonania. Jednakże dobrze urządzona zmiana mieszkania może przebiec szybko oraz płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz spokojnie wziąć się za pakowanie przedmiotów oraz zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej dopilnować, aby przewożone pakunki zostały wcześniej uporządkowane oraz podpisane. Najlepiej przygotować listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że przewożone paczki przybyły na miejsce. Przenosiny zwykle wiążą się z transportem znacznej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie kartonów w nowym mieszkaniu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz dużo szczegółowych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę a także wielkość sprzętów oraz kartonów. Spisanie listy jest więc potrzebne. 

Należy również zapewnić prawidłowe chronienie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, jak na przykład elementy szklane, obrazy, talerze, oraz stare meble. Najbezpieczniej jest otoczyć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy można je rozkręcić. Rozkręcone meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje też ryzyko połamania podczas transportu. Niestety części mebli nie da się rozmontować, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, filmy, porcelana, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna spora ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna albo zdobyć je w inny sposób. Zdarza się, że sklepy chętnie oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych i sklepach internetowych. Do przechowywania drobiazgów oraz przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, warto użyć również torby tekstylne lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i także te z pozoru drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Osobno zapakować powinno się także rośliny. Kartony, w które zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego lub potrzebującego specjalnej ostrożności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy możesz udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Precyzyjnie określ dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać kartony oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo zleceń odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zależy od m.in. długości trasy, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków oraz wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne opakowania, np. worki, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Amsterdam już od 150!

Zleć przeprowadzkę