Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pan Szymon był profesjonalny, pomocny, bezproblemowy i przemiły. Mimo, że z naszej winy w pewnym momencie powstało małe zamieszanie i tak pomógł nam się wypakować. Trudno o lepszego pomocnika w trakcie przeprowadzki. Dziękujemy!

Kartony 71–100, Stół x 1, Krzesło do jadalni x 4, Łóżeczko dla niemowląt x 1, Rower x 1

Klient: Szymon S.
,
Trasa: Gdynia - Żabnica

Wszystko według ustaleń

Meble x 20, Głośnik stojący x 2

Klient: Sylwia Z.
,
Trasa: Veere - Bachowice

wszystko super, transport zrealizowany i bezproblemowy, bardzo dobry kontakt z przewoźnikiem

Kartony 21–30, Biurko średnie x 1, Rower x 1, Komoda mała x 2, Suszarka do ubrań x 1, Deska do pras

,
Trasa: Trzebnica - Vantaa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącym się spisem rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód a przy tym efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo i spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy oraz znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie dobytku

Pakując rzeczy należy zadbać o to, żeby wszystkie kartony zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Najlepiej spisać spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie rzeczy przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy również opisanie każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie paczek w nowym miejscu. Ponadto, szukając przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych informacji odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę oraz wymiary mebli oraz paczek. Przygotowanie spisu jest zatem konieczne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie zabezpieczenie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu elementy szklane, rzeźby, miski, a także antyki. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozkręcić. Rozmontowane meble prościej załadować i rozładować, mniejsze jest też prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, filmy, ceramika, figurki itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno przyda się znaczna ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Często markety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem jest zakup kartonów. Kupisz je w niektórych sklepach remontowych oraz sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobnych rzeczy i przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć też torby materiałowe i worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i nawet te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować powinno się też kwiaty. Pudła, w które zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego wyjątkowej czujności, np. ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie podaj daty, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść kartony a także jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie i skręcanie dobytku, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia znajdziesz świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zależy od na przykład odległości, liczby pomocników niezbędnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy delikatnych, jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także szczególnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają też własne materiały do pakowania, na przykład worki, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącym się spisem rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód a przy tym efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo i spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy oraz znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie dobytku

Pakując rzeczy należy zadbać o to, żeby wszystkie kartony zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Najlepiej spisać spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie rzeczy przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy również opisanie każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie paczek w nowym miejscu. Ponadto, szukając przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych informacji odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę oraz wymiary mebli oraz paczek. Przygotowanie spisu jest zatem konieczne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie zabezpieczenie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu elementy szklane, rzeźby, miski, a także antyki. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozkręcić. Rozmontowane meble prościej załadować i rozładować, mniejsze jest też prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, filmy, ceramika, figurki itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno przyda się znaczna ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Często markety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem jest zakup kartonów. Kupisz je w niektórych sklepach remontowych oraz sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobnych rzeczy i przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć też torby materiałowe i worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i nawet te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować powinno się też kwiaty. Pudła, w które zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego wyjątkowej czujności, np. ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie podaj daty, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść kartony a także jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie i skręcanie dobytku, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia znajdziesz świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zależy od na przykład odległości, liczby pomocników niezbędnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy delikatnych, jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także szczególnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają też własne materiały do pakowania, na przykład worki, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Holandia już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę