Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam wszystko bardzo dobrze

2 paczki do UK

Klient: Dariusz K.
,
Trasa: Niepołomice - Lincoln

Bardzo polecam, Panowie zabrali cały towar pomimo, że paczek uzbierało się dużo więcej. Wszystko za rozsądną cenę.

Paczka x 14

Klient: Pawel S.
,
Trasa: Hesperange - Kraków

Super zorganizowane, wszystko na czas polecam

paczki i dwa niewielkie meble oraz narty w pokrowcu

Klient: Michał S.
,
Trasa: Aarau - Kraków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport przesyłki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Dane te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest niewielka, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe często transportują wiele paczek równocześnie, więc powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Szczegóły można dogadać z oferentem w przyszłości, jednak gdy znasz je już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona pakunków

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie ładunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, napisane pisakiem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był wyraźny i czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i innego typu uszkodzenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu zastosować styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła bądź z porcelany. Często przydają się także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, papierów oraz tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domostwach, można także wykorzystać bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka zawiera parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku również możesz użyć profile chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie drobne elementy, np. śrubki, nóżki czy gwoździe, umieść w jednym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź kartonie. Gdy chcesz spakować kilka rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie rzeczy będą wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem cen w przewozie pakunków. Niektóre firmy kurierskie mają jasno wyznaczone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny tyczą się typowych paczek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach zwykle opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zamówić transport przesyłki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Dane te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest niewielka, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe często transportują wiele paczek równocześnie, więc powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Szczegóły można dogadać z oferentem w przyszłości, jednak gdy znasz je już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona pakunków

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie ładunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, napisane pisakiem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był wyraźny i czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i innego typu uszkodzenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu zastosować styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła bądź z porcelany. Często przydają się także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, papierów oraz tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domostwach, można także wykorzystać bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka zawiera parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku również możesz użyć profile chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie drobne elementy, np. śrubki, nóżki czy gwoździe, umieść w jednym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź kartonie. Gdy chcesz spakować kilka rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie rzeczy będą wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem cen w przewozie pakunków. Niektóre firmy kurierskie mają jasno wyznaczone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny tyczą się typowych paczek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach zwykle opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Choszczno już od 30 zł!

Zleć transport paczek