Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam, szybko, sprawnie, dobrze zabezpieczona przesyłka podczas transportu, kierowca pomógł przy załadunku i rozładunku

3 paczki ze Szczecina do Krakowa

Klient: Łukasz J.
,
Trasa: Szczecin - Kraków

Paczka dotarła na miejsce dzień później, ale jestem wyrozumiały. Poza tym wszystko ok.

Jedna delikatna paczka.

Klient: Michał P.
,
Trasa: Grodzisk Mazowiecki - Zaniemyśl

Wszystko było ok.

1 paczka

,
Trasa: Szczecin - Edynburg

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić transport pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki lub pakunków, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest niewielka, należy z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują niemało przesyłek jednocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale można uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy znasz je już podczas wystawiania zlecenia, możesz je umieścić na stronie i podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach są przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie przygotowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona po drodze, a została odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób ma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie kartony i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań często znajdują się różne naklejki, napisane markerem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był jasny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów i tego typu elementów trzymanych w wielu domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka posiada parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco duże oraz trwałe. W tej sytuacji również warto użyć profile chroniące. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie małe części, np. śruby, nóżki bądź gwoździe, umieść w dedykowanym worku lub w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w pudełku bądź pace. Gdy chcesz spakować parę przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne przedmioty będą wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają konkretnie ustalone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone koszta tyczą się standardowych przesyłek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach zwykle ustalana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 

Aby zamówić transport pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki lub pakunków, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest niewielka, należy z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują niemało przesyłek jednocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale można uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy znasz je już podczas wystawiania zlecenia, możesz je umieścić na stronie i podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach są przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie przygotowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona po drodze, a została odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób ma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie kartony i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań często znajdują się różne naklejki, napisane markerem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był jasny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów i tego typu elementów trzymanych w wielu domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka posiada parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco duże oraz trwałe. W tej sytuacji również warto użyć profile chroniące. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie małe części, np. śruby, nóżki bądź gwoździe, umieść w dedykowanym worku lub w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w pudełku bądź pace. Gdy chcesz spakować parę przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne przedmioty będą wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają konkretnie ustalone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone koszta tyczą się standardowych przesyłek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach zwykle ustalana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Szczecin już od 30 zł!

Zleć transport paczek