Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dziękuję i polecam! Świetny kontakt, punktualność, bezpieczeństwo delikatnego pakunku.

tablice informacyjne z pcv do Gdyni

Klient: Patryk P.
,
Trasa: Łódź - Gdynia

Bardzo sprawny przebieg zlecenia. Świetny kontakt. Elastyczne podejście. Przewoźnik godny polecenia!

Paczka x 20

,
Trasa: Warszawa - Tarnobrzeg

Rzetelny, sympatyczny dostawca.

Paczka

Klient: Maciej M.
,
Trasa: Deinze - Rawa Mazowiecka

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić transport paczki, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet jeśli przesyłka jest mała, należy z detalami ją opisać. Firmy transportowe z reguły przewożą sporo paczek równocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostawy paczki, najlepiej ustaw także daty. Szczegóły możesz ustalić z oferentem później, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, warto je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie przesyłki jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona po drodze, a była poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów wybranych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź dyskontu i spytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Jednak, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był wyraźny oraz czytelny.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu zastosować styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach remontowych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła czy porcelanowych. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, można też wykorzystać bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy dana paka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami piankowymi, należy również zadbać o zapełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio duże i trwałe. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy czy gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest parę sprzętów, części z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Jeśli chcesz zapakować parę przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Ważne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia specyficznych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta tyczą się typowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


Aby zamówić transport paczki, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet jeśli przesyłka jest mała, należy z detalami ją opisać. Firmy transportowe z reguły przewożą sporo paczek równocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostawy paczki, najlepiej ustaw także daty. Szczegóły możesz ustalić z oferentem później, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, warto je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie przesyłki jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona po drodze, a była poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów wybranych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź dyskontu i spytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Jednak, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był wyraźny oraz czytelny.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu zastosować styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach remontowych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła czy porcelanowych. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, można też wykorzystać bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy dana paka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami piankowymi, należy również zadbać o zapełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio duże i trwałe. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy czy gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest parę sprzętów, części z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Jeśli chcesz zapakować parę przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Ważne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia specyficznych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta tyczą się typowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Drammen już od 30 zł!

Zleć transport paczek