Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super wszystko zgodnie z umową.

Walizka

,
Trasa: Dülmen - Wrocław

Szybko i skutecznie,polecam

Paczka x 100

Klient: Marcin G.
,
Trasa: Nowy Prażmów - Warszawa

Wszystko ok. Polecam

Paczka x 3

,
Trasa: Wyry - Freigericht

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić transport przesyłki, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są szczególnie ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet jeśli paczka jest malutka, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą niemało przesyłek razem, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Szczegóły możesz uzgodnić z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już podczas wystawiania zlecenia, możesz je dodać w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz ochrona paczek

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne zapakowanie ładunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudłami. Wiele osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz kupić je w markecie budowlanym bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań często znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty itp. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był jasny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem trzeba wypełnić pustą część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego zastosować styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz poświęcić więcej czasu. Bardzo praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła albo z porcelany. Często przydają się także rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów i tego typu elementów znajdujących się w licznych domostwach, można także użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy jedna paczka posiada kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami piankowymi, należy również zadbać o wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże i mocne. W tym przypadku także warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śruby, zawiasy czy wkręty, włóż w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie rzeczy w pudełku bądź pace. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki i cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta tyczą się typowych przesyłek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach zazwyczaj ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


By zlecić transport przesyłki, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są szczególnie ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet jeśli paczka jest malutka, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą niemało przesyłek razem, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Szczegóły możesz uzgodnić z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już podczas wystawiania zlecenia, możesz je dodać w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz ochrona paczek

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne zapakowanie ładunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudłami. Wiele osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz kupić je w markecie budowlanym bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań często znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty itp. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był jasny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem trzeba wypełnić pustą część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego zastosować styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz poświęcić więcej czasu. Bardzo praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła albo z porcelany. Często przydają się także rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów i tego typu elementów znajdujących się w licznych domostwach, można także użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy jedna paczka posiada kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami piankowymi, należy również zadbać o wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże i mocne. W tym przypadku także warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śruby, zawiasy czy wkręty, włóż w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie rzeczy w pudełku bądź pace. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki i cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta tyczą się typowych przesyłek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach zazwyczaj ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Norwegia już od 80 zł!

Zleć transport paczek