Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam. Dobra komunikacja z przewoźnikiem.

Tuby x 12

,
Trasa: Zakrzewo - Bathgate

Polecam

Klapa bagażnika

,
Trasa: Mosina - Garwolin

Szybko, sprawnie, odbiór bez problemu, dostawa bez problemu, polecam.

Ford Escort MK5 przedni zderzak

Klient: Adrian M.
,
Trasa: Wembley - Forchtenberg

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz przesyłki, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku albo paczek, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Dane te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet gdy przesyłka jest drobna, należy dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą wiele paczek razem, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej ustaw również daty. Detale możesz uzgodnić z oferentem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, warto je dodać w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz ochrona paczek

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a była dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym albo w internecie. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różne naklejki, napisane markerem teksty itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był wyraźny i zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Najlepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem trzeba zapełnić wolną część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu użyć kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, gazet oraz temu podobnych elementów trzymanych w wielu domach, warto też użyć bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paczka posiada parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszelkie małe elementy, np. śrubki, nóżki bądź wkręty, umieść w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Gdy chcesz zapakować parę rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć ubraniami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy jest przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie istotnym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta tyczą się standardowych przesyłek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


By zamówić przewóz przesyłki, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku albo paczek, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Dane te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet gdy przesyłka jest drobna, należy dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą wiele paczek razem, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej ustaw również daty. Detale możesz uzgodnić z oferentem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, warto je dodać w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz ochrona paczek

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a była dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym albo w internecie. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różne naklejki, napisane markerem teksty itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był wyraźny i zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Najlepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem trzeba zapełnić wolną część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu użyć kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, gazet oraz temu podobnych elementów trzymanych w wielu domach, warto też użyć bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paczka posiada parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszelkie małe elementy, np. śrubki, nóżki bądź wkręty, umieść w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Gdy chcesz zapakować parę rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć ubraniami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy jest przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie istotnym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta tyczą się standardowych przesyłek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Huelva już od 30 zł!

Zleć transport paczek